ללכת אחרי הלב- סיפור הגשמה

ללכת אחרי הלב- סיפור הגשמה

הי,
שמי זוהר יעקב, בת 39, מאמנת ילדים ונוער ומפתחת מוצרי תוכן אימוניים.

כבר 9 שנים שילדים, מתבגרים, צעירים והוריהם הם חלק בלתי נפרד מחיי היום יום שלי.

בקליניקה - באימון ילדים, נוער וצעירים, ליווי הורים ותוך כדי תנועה הצטרפו התארים יועצת משפחתית ומפתחת המשחק טבע האדם. ובבית הפרטי שלי – זכיתי לתואר החשוב ביותר אמא לשלושה, נשואה לנועם משוהם.

לפני שנתיים נשאלתי, האם את המקצוע הבא שאעסוק בו אני בוחרת אך בתנאי שהוא שונה ב 180 מעלות מהדבר הקודם בו עסקתי, ולא סתם. במהלך חיי הבוגרים ביצעתי לא מעט תפקידים בכל מיני תחומים, חלקם מכורח הסיטואציה וחלקם מתוך שליחות פנימית אמיתית.

את דרכי התחלתי בצבא, כמו כולנו, רק שלא כמו כולם, נשאבתי לתפקיד, ותכננתי להישאר עד גיל הפרישה. שירתתי כמש"קית ואז קצינת ת"ש סך הכל 7 שנים. אהבתי את הצבא ואהבתי את התפקיד שלי, עד שעם העלייה בדרגות התחלתי להתרחק מהשטח עצמו והטיפול באנשים באופן ישיר ושם התחלתי לאבד את התשוקה. בשלב הזה, בו הייתי ראש מדור פרט בזרוע היבשה כשנתיים, עם תחום אחריות של שיבוץ חיילי זרוע היבשה בהיבט הפרט ב- 85 יחידות שונות, הבנתי שזהו, הגיע הזמן להשתחרר ולהיפרד מהמערכת שכה אהבתי אך כבר לא נכונה לי, או יותר נכון ללב שלי, לערכים שלי ולשאיפות שלי.

DSC_5233

אז מה עשיתי?

השתחררתי, הלכתי ללמוד כלכלה ולוגיסטיקה באוניברסיטת בר אילן, תוך כדי עבודה במשרה מלאה במרכז הרפואי שיבא כמנהלת תוכן באתרי האינטרנט. חשבתן פעם כמה מדהים זה לעבוד במשרד שנמצא בתוך מלונית היולדות?

בשנות הלימודים רכשתי 3 מקצועות במקביל, גם את מקצוע הלוגיסטיקה שכלל ניהול שרשרת אספקה, רכש ומימון, גם את עולם ניהול התוכן והשיווק באינטרנט וגם את תפקיד חיי כאמא. שני העולמות המקצועיים היו עולמות מרתקים בעיני, ונהניתי מכל רגע. וגם מתפקידי החדש והאימהי, שאליו נכנסתי בשמחה (כאמור, דמיינו רגע, אישה הורמונלית שכל ימי העבודה שלה הם במלונית יולדות..) והייתי די לבד מאחר ונועם, בעלי, שירת ביחידה קדמית.

בתום 3 שנים, בעודי אמא לבת שנה וחצי, ולקראת הלידה השנייה עברנו צפונה בעקבות תפקידו של נועם בצבא. בצפון חיפשתי עבודה שתתאים לדרישות שלי כאמא שכמעט לבד, ומצאתי תפקיד כעוזרת מהנדס ברשות ניקוז ונחלים כינרת. מה הקשר? עדיין לא ברור, אבל היי, האינטואציה שלי סימנה שזה המקום הנכון לי.

מה עושה עוזרת מהנדס רשות ניקוז ונחלים כינרת אתן שואלות? עסקתי באישור תוכניות ניקוז, ניהול פרויקטים סביבתיים, קולות קוראים של משרדי ממשלה, שיקום נחלים ועוד. בשלב מסוים הקמתי את תחום ניהול האיכות (תקני ISO של מכון התקנים) בארגון. נהניתי מכל רגע! למדתי עולם שלם של מושגים סביבתיים, הגעתי לנקודות ציון מרהיבות של נחלים והיה לי יד ולו בפרטים הקטנים של שינוי וקידום מופעם הטבעי של כמה וכמה נחלים בצפון.

בתום שנתיים, החלטנו לחזור לגור במרכז הארץ, שוב, בהתאם לתפקיד שנועם קיבל במרכז. לקראת המעבר הרגשתי שהגיע תורי. שעד כה התפשרתי כדי להיות זמינה לשתי בנותיי, ועכשיו, עם המעבר למרכז, הגיע זמני לממש את הייעוד שלי. לקראת המעבר נפגשתי עם מאמנת אימהות לאיזון בין קריירה ומשפחה, יעל דורון יבין. הגעתי מדגניה לרעננה וכבר אחרי פגישה אחת ידעתי מה אני רוצה להיות. לפני שיצאתי מהפגישה אמרתי לה:" אני רוצה להיות מאמנת ילדים ונוער. את יודעת אם יש דבר כזה"? לא באמת ידעתי אז איך זה יקרה ולאן זה יתפתח, כן ידעתי שזה בדיוק המקום בו הלב שלי נמצא ואיתו הערכים והשאיפות שלי.

ומה קרה מכאן אתן וודאי שואלות,

חזרנו למרכז הארץ, המשכתי את עבודתי עם רשות ניקוז ונחלים כינרת וניהלתי את פרויקט הקמת אתר האינטרנט של הארגון תוך כדי למידת מקצוע חדש, מקצוע חלומותיי שכל צעד אליו הרגיש כמו הגשמת הייעוד.

בתוך לימודיי אימון הילדים ונוער, ה- NLP, התואר השני בייעוץ משפחתי, התטא הילינג, הארומתרפיה, והעשייה שלי, אני יכולה לומר שהצלחתי!

היום, אני משלבת את כל הידע והכלים שרכשתי, אני מאמנת ילדים ונוער בקליניקה שלי שמהווה עבורי התגשמות חלום. אני יוצרת מוצרים שנראים לי נכונים ומנגישים כלים אימוניים להורים, לילדים, לנוער ולמערכות חינוך. ולפני הכל אני אמא ואשת משפחה, זהו תפקיד חיי המהווה בעצם את ההשראה והבסיס לכל העשייה שלי.

אז נכון שלאורך חיי עסקתי במגוון תחומים, שכאילו שונים אך בסופו של דבר כולם מתחברים, כי אין "זוהר של הכינרת", "זוהר של הצבא", "זוהר של האימון", "זוהר שיווק"- יש זוהר אחת, שכל התחומים האלה מתנקזים ועוברים דרכה.

 

זוהר יעקב,
מאמנת ילדים ונוער, יועצת משפחתית ומפתחת המשחק טבע האדם
054-3319365 | www.zoharya.com | https://www.instagram.com/zohar.ya